Podążaj za nami:       Darmowa dostawa od 200 zł! 

BIOdegradowalność bez tajemnic

Poszukujesz biodegradowalnych produktów najwyższej jakości, których użytkowanie sprzyja środowisku naturalnemu? Nie mogłeś lepiej trafić! Przedstawiamy listę skutecznych i bezpiecznych dla środowiska kosmetyków oraz produktów codziennego użytku z kategorii chemii gospodarczej:

*Ocena biodegradowalności została sporządzona na podstawie kart charakterystyki poszczególnych surowców, które wchodzą w skład wymienionych produktów.


Woda zdrowia doda! Dbajmy o nią wspólnie.


Legendarna EKOstka mydlana

Znacie mydło Biały Jeleń? Już od pokoleń ten legendarny produkt stanowi obowiązkowy element wyposażenia niemal każdego gospodarstwa domowego. O skuteczności nie musimy wspominać, bo z pewnością niejednokrotnie przekonaliście się o niej na własnej skórze. Z przyjemnością przybliżymy niebagatelny udział tego produktu w działaniach na rzecz środowiska.

  • Mydło Biały Jeleń wytwarzamy w konwencji zero waste. Najwyższej jakości surowiec bazowy pozyskujemy jako pozostałość procesów w przemyśle spożywczym. Każda dostawa zostaje poddana wnikliwym analizom jakościowym, a my jako producent, mamy poczucie dobrze spełnionego obowiązku ekologicznego.

  • A znacie pojęcie upcycling? Z przyjemnością przybliżymy je Wam na przykładzie mydła Biały Jeleń - odpadowy tłuszcz staje się kosmetykiem najwyższej jakości!

Jak potoczyłyby się losy tłuszczu, gdyby nie został przez nas magicznie przemieniony w mydło?

  • Musiałby być poddany utylizacji… problem w tym, że tłuszcze są bardzo trudno biodegradowalne. A co to oznacza? Otóż nieprawidłowe gospodarowanie tłuszczem jako odpadem powoduje niedrożność rur i przepompowni kanalizacyjnych. Z kolei jełczenie tłuszczów może być przyczyną nieprzyjemnych odorów, których z pewnością wolelibyśmy uniknąć w myśl komfortu egzystencjalnego. Istotnym aspektem jest również fakt, że nakłady energetyczne na recykling tłuszczu są bardzo wysokie.


EKOlogiczna moda z drugiej ręki

Branża modowa produkuje gigantyczną liczbę odpadów oraz znacznie wpływa na zanieczyszczenie środowiska. Co roku na światowe wysypiska śmieci trafiają tony nieużywanej odzieży oraz obuwia, gdzie czekają na utylizację przez kolejne, długie lata.

Każda rzecz, którą mamy w szafie generuje ogromne zasoby wody. Czy wiesz jaki ślad wodny pozostawiają poszczególne części twojej garderoby w litrach?

- bawełniany t-shirt potrzebuje 2 500 l

- spodnie jeansowe 10 000 l

- kurtka nieprzemakalna aż 18 000 l

Ekonomicznym rozwiązaniem dla rosnącej konsumpcji jest renowacja odzieży, czy odnowienie garderoby. Na wysokości zadania staje Biały Jeleń, oferując Płyn do prania czarnych i ciemnych ubrań, który nie powoduje blaknięcia oraz szarzenia. Nie tylko delikatnie czyści tkaniny, nie niszcząc ich, ale także zabezpiecza kolor. Koniecznie sprawdź, jak to działa!


Bądź EKOnsumentem!

Na pewno wiesz, jak dużą rolę w naszym życiu codziennym odgrywa segregacja odpadów. Na przestrzeni ostatnich lat, świadomość na temat ekologii efektywnie wzrosła, dlatego pojęcie SEGREGACJA jest dla nas coraz bardziej istotna a czynności z nią związane stają się naszą codziennością.

Ale czy wiesz gdzie i jak wyrzucać zużyte opakowania po produktach kosmetycznych? Czy czasami zastanawiasz się do jakiego kosza wyrzucić butelkę?

Z myślą o Was, umieściliśmy na naszych etykietach kody QR, które są znacznym ułatwieniem dla użytkowników. Zakładka, która wyświetla się zaraz po zeskanowaniu kodu zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące prawidłowego postępowania z danym odpadem.

Zawarte w niej opisy na temat tworzywa z jakiego wykonane jest opakowanie oraz krótka instrukcja jakie czynności należy podjąć przed wyrzuceniem pozwala na szybkie i świadome zachowanie zasad dobrego recyklingu.

Przekonaj się, jakie to łatwe! Zeskanuj nasz kod QR i razem z nami zadbaj o planetę.

Pamiętaj!

Żółty pojemnik – METALE I TWORZYWA SZTUCZNE

Zielony pojemnik – SZKŁO

Niebieski pojemnik – PAPIER

Brązowy pojemnik – BIO

Czarny pojemnik – ODPADY ZMIESZANE

Świadomy klient to szczęśliwy klient!

By jeszcze bardziej zwrócić uwagę na to, jak bardzo ochrona środowiska nie jest nam obojętna, wzbogaciliśmy etykietę o znak graficzny EKO.

Za krótkim hasłem, stoi mnóstwo dobroczynnych działań naszej firmy w kierunku ochrony środowiska.

Więcej informacji na temat powyższego znaku graficznego znajdziecie w materiale EKOtłownia? Mit czy Hit?


Lokalna EKOsfera

Stawiamy na zrównoważony rozwój, bo stan atmosfery nie jest nam obojętny. Przyczyniamy się do zmniejszania śladu węglowego zakupując wiodący surowiec produkcyjny od lokalnego dostawcy – zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od zakładu produkcyjnego. Dzięki temu ograniczamy emisję spalin w transporcie i hamujemy w ten sposób efekt cieplarniany.

Co istotne, większość producentów mydeł wykorzystuje nieco bardziej egzotyczny olej palmowy, którego import wiąże się z koniecznością pokonania wielokrotnie dłuższej drogi.

Pamiętajmy zatem, że każda rozważana sytuacja ma swoje wady i zalety, ale niewątpliwie warto dokonywać maksymalnie świadomych wyborów w każdym aspekcie.


REduce- czyli czy ścieków przemysłowych może być mniej?

Czy wiecie jak powstają i co się dzieje ze ściekami przemysłowymi wytworzonymi w naszym przedsiębiorstwie?

Nie, nie jest tak jak uważa wielu. Nie trafiają do kanalizacji ogólnospławnej, wytwarzając olbrzymie ilości piany wychodzącej ze studzienek kanalizacyjnych. Nie trafiają też do rzek, lasów, gleby powodując zaburzenia funkcjonowania ekosystemów.

  • Ścieki powstają w wyników procesów mycia i dezynfekcji maszyn i urządzeń produkcyjnych używanych podczas wytwarzania mas kosmetycznych i detergentowych

  • Autorski system mycia i dezynfekcji wykorzystuje jako główny czynnik sanityzujący wytwarzaną we własnej kotłowni, parę technologiczną. To dzięki niej nasze maszyny i urządzenia są w nienagannej czystości, a ilość wytworzonych ścieków i zużycie wody bardzo niewielkie.

  • Zgromadzone ścieki magazynowane w zbiornikach bezodpływowych wywożone są do miejskiej biologicznej oczyszczalni ścieków wozami asenizacyjnymi, z pominięciem kanalizacji ogólnospławnej. Koszt procesu jest wysoki, ale troska o środowisko jest u nas zawsze na pierwszym miejscu!


EKOtłownia? Mit czy Hit?

Jeśli nigdy u nas nie byliście, zajrzyjcie na mapy. To niewiarygodne, ale nasz zakład znajduje się w samym sercu miasta!

Nie należy się jednak martwić, bo robimy wszystko, aby nasi sąsiedzi nie odczuwali dyskomfortu naszej bliskości. W 2019 zamieniliśmy starą kotłownię węglową, na nowoczesną zużywającą gaz i olej opałowy.

Co osiągnęliśmy?

  • Nie mamy kominów, z których wydobywa się czarny dym, będący wizualną oznaką przedsiębiorców nieszanujących środowisko;

  • Zredukowaliśmy emisję CO2 niemal 4-krotnie;

  • Mamy powtarzalną ilość i jakość pary technologicznej;

  • Możemy działać sektorowo, wyłączając obszary w danej chwili niepotrzebne.


EKOtransport- jak podróżować bez szkody dla planety

Rozwój elektro mobilności staje się rzeczywistością. My również dołączyliśmy do tego nurtu montując dla naszych gości stacje ładowania samochodów elektrycznych. Zdajemy sobie sprawę, że wybór samochodu elektrycznego i korzystanie z ładowarek to prosty sposób na ochronę środowiska naturalnego i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Do ładowania akumulatorów możemy wykorzystać energię wytworzoną przez system fotowoltaiczny. Mamy głęboką wiarę, że elektro mobilność to technologia przyszłości, a stacje ładowania pojazdów są kluczowe dla jej rozwoju.

Najważniejsze zalety elektro mobilności pod kątem ekologii:

  • Redukcja emisji gazów cieplarnianych

  • Ograniczenie zanieczyszczenia powietrza

  • Zmniejszenie zależności od paliw kopalnych

  • Oszczędność kosztów eksploatacji

  • Ciche działanie pojazdów

  • Możliwość ładowania z energii odnawialnej


EKObiura bez papieru

Czy zastanawialiście się ile drzew potrzebujemy do pracy w biurze?

  • Do wyprodukowania jednej kartki papieru, drzewo musi rosnąć przez minimum 8 lat

  • Na tonę papieru wykorzystuje się aż 17 drzew

  • Średnio człowiek zużywa 50kg papieru rocznie

  • Co 60 sekund z powierzchni Ziemi znika około 60 ha lasu

Aż 37% zużycia druku to procesy księgowe… Czy to jest potrzebne?

Po raz pierwszy pojęcie Paperless pojawiło się w połowie lat 70. XX wieku. Wierzymy, że również dla Was nie jest obce. Cyfryzacja dokumentów to wszelkie, nawet najdrobniejsze działania eliminujące zużycie papieru do przygotowania dokumentacji. Wydruki możemy zastąpić dokumentacją elektroniczną praktycznie w każdym obszarze działalności. Wprowadzamy elektroniczne katalogi, ulotki, wizytówki, ankiety. Poza redukcją ilości samego papieru pozwala to zredukować ilość pracujących drukarek, zużywanych tuszy czy skanerów. Rezygnacja z papierowych form dokumentacji w sposób niezwykle namacalny przyczynia się do poprawy kondycji środowiska. Każdy z nas, w sposób świadomy i dojrzały może wprowadzać te drobne działania w swoim otoczeniu.

Przyłącz się do nas! Bądź PaperLess!

Za każdym razem zastanów się czy wydruk, który właśnie chcesz zrobić naprawdę jest Ci potrzebny?