Czy wiesz, że już w 1921 roku rozpoczęto produkcję szarego mydła pod marką Biały Jeleń? Prosta receptura i powszechna dostępność spowodowały, że mydło Biały Jeleń stało się drogeryjnym niezbędnikiem, wykorzystywanym zarówno do higieny osobistej jak i do celów gospodarczych. W 1999 roku znak towarowy Biały Jeleń został zakupiony przez Ostrzeszowskie Zakłady Chemii Gospodarczej POLLENA, które obecnie funkcjonują pod nazwą POLLENA Kosmetyki i Mydła Naturalne.

      Od wyprodukowania pierwszego kultowego szarego mydła minęło prawie 100 lat, a technologia produkcji Białego Jelenia pozostała niezmienna. Obecnie wykorzystuje się tą samą tradycyjną metodę co dawniej, polegającą na zmydlaniu tłuszczy. Tłuszcz stosowany do wytworzenia hipoalergicznego mydła Biały Jeleń jest wysokiej klasy łojem wołowym, będącym produktem ubocznym przemysłu spożywczego.

      Obecnie na polskim rynku istnieje wiele mydeł, duża część z nich powstaje na bazie tłuszczy roślinnych. Łoje zwierzęce są lepszym surowcem do wyrobu mydeł, ponieważ niosą ze sobą szereg korzyści. Ich biozgodność z ludzką skórą jest większa niż w przypadku olei roślinnych. Zawierają bardzo podobne proporcje kwasów tłuszczowych jak nasze błony komórkowe, które składają się z kwasów tłuszczowych, w tym z 50-55% z kwasów nasyconych. Zawierają nienasycony kwas linolowy, któremu przypisuje się właściwości przeciwzapalne i przeciwrakowe, oraz nienasycony kwas oleopalmitynowy, który posiada naturalne właściwości przeciwbakteryjne. Również skład naszego sebum jest zbliżony do budowy tłuszczy zwierzęcych.

      W odróżnieniu od mydeł konkurencji opartych na bazie zwierzęcej, kultowy Biały Jeleń nie zawiera barwników, konserwantów, zbędnych dodatków chemicznych, wypełniaczy i kompozycji zapachowych. Jego potencjał alergizujący jest obniżony do minimum.

      Właściwości Białego Jelenia nie zmieniły się od lat! Nadal jest mydłem, którym oprócz dłoni, można myć ciało oraz włosy, ponieważ skutecznie usuwa zabrudzenia. Jest delikatne i łagodne dla wrażliwej skóry, dzięki czemu optymalnie ją pielęgnuje. Nie wysusza i nie podrażnia skóry oraz zapewnia uczucie świeżości. Posiada bardzo dobre właściwości antybakteryjne, dzięki czemu sprawdza się jako czynnik wspomagający leczenie trądziku. Działa łagodząco i regenerująca, z tego powodu poleca się stosowanie go w celu przyśpieszenia gojenia ran, skaleczeń, obrzęków, wyprysków. Oczywiście takie używanie powinno być uzupełnieniem właściwego leczenia, a nie jego głównym elementem. Szare mydło można stosować również przy różnego rodzaju pracach domowych. Świetnie sprawdzi się jako środek piorący, nie tylko ubrań, ale także wykładzin, terakoty czy linoleum. Może zostać wykorzystane zarówno do prania ręcznego, jak i kładzione bezpośrednio na plamę. Szarego mydła używa się także do zwalczania szkodników pojawiających się na roślinach. Wystarczy przygotować roztwór wody z mydłem, a następnie spryskać nim rośliny.

Zastosowań mydła Biały Jeleń jest tak wiele, iż każdy znajdzie sposób użycia odpowiadający jego indywidualnym wymaganiom.