Żel pod prysznic

     Ilości zastosowanych w recepturze molekuł (cząstek) myjących zostały dobrane tak, by produkt spełniał swoją rolę w zadowalający sposób – usuwał zanieczyszczenia z powłoki skórnej, tworząc przy tym „przyjazne środowisko” na jej powierzchni. Jest to możliwe poprzez dodatek mydła sodowego na bazie zwierzęcej, której profil lipidowy (czyli tłuszczowy, który pokrywa naskórek) wykazuje bardzo duże podobieństwo do profilu lipidowego ludzkiej skóry.

 zel_pod_prysznic.jpg

     Skuteczność produktu została zweryfikowana za pośrednictwem ankiet wypełnionych przez testerów. Produkt doskonale spełnia swoją funkcję – dokładnie oczyszcza skórę, nie powodując przy tym odczucia dyskomfortu nawet w przypadku wrażliwej skóry o skłonnościach do alergii (deklaracja potwierdzona rozszerzonymi badaniami dermatologicznymi przeprowadzonymi w niezależnym laboratorium badawczym na odpowiednio dobranej grupie probantów). Doskonale nadaje się do codziennego stosowania.

Mydło w płynie

     Każda z cząsteczek (molekuł) substancji myjących działa jak swego rodzaju magnes na cząsteczki brudu. Można powiedzieć, że molekuły selektywnie docierają do zabrudzonych obszarów skóry, oczyszczają je, a przy okazji nie powodują dyskomfortu w odniesieniu do pozostałych fragmentów ciała. Wszystko to zawdzięczamy odpowiednio zbilansowanej recepturze, która jest doskonale tolerowana przez skórę wrażliwą o skłonnościach alergicznych (deklaracja potwierdzona rozszerzonymi badaniami dermatologicznymi przeprowadzonymi w niezależnym laboratorium badawczym na odpowiednio dobranej grupie probantów).

 

     Naturalny odczyn pH ludzkiej skóry waha się w granicach 4-5,5. Formuła mydła molekularnego charakteryzuje się wartością pH na poziomie ok. 5,5 dzięki czemu jest doskonale kompatybilna z ludzką skórą, nie powodując nieprzyjemnego odczucia na jej powierzchni.

Peeling do mycia ciała

     Optymalna ziarnistość naturalnego materiału ściernego delikatnie złuszcza martwy naskórek i daje odczucie odprężonej na skutek masażu skóry. Oprócz ścierania naskórka, drugorzędną funkcją tego produktu jest delikatne oczyszczanie całego ciała za pomocą łagodnych substancji myjących.

 

     Stężenie aktywnej substancji peelingującej zostało dobrane na takim poziomie, by rzeczywisty efekt mógł być mierzalny już po kilku zastosowaniach. Skóra staje się przyjemnie wygładzona i miękka w dotyku bez nieprzyjemnego odczucia dyskomfortu nawet w przypadku częstego stosowania. <- to znów zasługa odpowiednio zbilansowanych stężeń i rodzaju substancji myjących generujących „silne” molekuły skoncentowane na usuwaniu brudu.

Zagadkowa etykieta

  •          Unikatowa receptura potwierdzona badaniami

Jakimi? Przede wszystkim rozszerzonymi badaniami dermatologicznymi na odpowiednio dobranej grupie probantów o skórze wrażliwej, ze skłonnością do alergii i atopii. Między innymi dzięki temu zyskujemy pewność, że receptura jest bezpieczna do stosowania przez specyficzne grono użytkowników o skórze, która wyróżnia się specjalnymi potrzebami. Dodatkowo, skuteczność i przyjemność użytkowania produktów została zweryfikowana przez testerów, którzy wypowiedzieli się w kwestiach sensoryczno-użytkowych w specjalnie przygotowanych ankietach.

  •          Produkt specjalistyczny

Czym się charakteryzuje? Produkty zawierają starannie wyselekcjonowane składniki myjące, zastosowane w idealnie zrównoważonych proporcjach, dzięki czemu zyskują siłę do usuwania nawet uporczywych zabrudzeń. Siła ta pochodzi wprost z molekuł, z których składają się wspomniane składniki myjące.

  •          Produkt polski

Istotny wyróżnik dla tych, którzy cenią sobie patriotyczne podejście do wielu życiowych kwestii (również codziennej higieny i pielęgnacji). Umieszczając taki znaczek podkreślamy wartość produktów, dbając o klientów, którzy mają na uwadze wspieranie polskiej gospodarki.

  •          Profilaktyka skóry wrażliwej, skłonnej do alergii

Jeśli nie chcesz leczyć – zapobiegaj. Skoro receptury zostały przebadane w niezależnym laboratorium badawczym na odpowiednio dobranej grupie probantów o skórze wrażliwej, ze skłonnością do alergii i atopii pod kątem generowania odczynów kontaktowych i wypadły
w tych testach pozytywnie (nie dając odczynów dodatnich wśród testerów), można uznać je za bezpieczne i godne polecenia. Są to produkty z kategorii tych, o niskim potencjale alergizującym.

  •          Aura doznań

Nie dość, że produkty serii Siła Molekuł są skuteczne i przebadane, to dodatkowo umilają codzienne zabiegi higieniczno – pielęgnacyjne. Wszystko to dzięki zastosowanym nutom zapachowym. Pobudzające aromaty odświeżających kompozycji relaksują zmysły, wprawiając ciało w stan błogiego relaksu.