Pod marką dr Reiner możecie znaleźć szereg specjalistycznych preparatów, które zostały dostosowane do wyjątkowych sytuacji. W naszej pracy dbanie o higienę, a przede wszystkim zachowanie czystości rąk to nadrzędna wartość, której muszą przestrzegać wszyscy pracownicy. W związku z tym opracowaliśmy formułę, która nas zabezpieczy i dodatkowo jest rozszerzeniem dla naszych branżowych produktów. Do jej stworzenia zainspirowało nas także zachowanie lekarzy przed operacjami – sami udowadniają, że najskuteczniejszą formą bezpieczeństwa jest kilkukrotne umycie rąk. Nie bez powodu dzieci od najmłodszych lat są uczone, by po każdej zabawie, spacerze czy pracy zadbać o swoją higienę, co niestety w dorosłym życiu w biegu gdzieś nam ucieka. I dziś, po długotrwałych badaniach, chcielibyśmy Wam przedstawić nasze mydło sanitarne marki dr Reiner.

Dlaczego jest takie wyjątkowe?

                Nasze mydło nie jest kolejnym alkoholowym środkiem do dezynfekcji. Jego skuteczność opiera się na połączeniu myjącego działania mydła naturalnego, którego właściwości sanityzacji znane są od lat, wspomaganego alkoholem 70%-wym. Musimy być świadomi tego, że nie oznacza to iż w swoim składzie zawiera 70% alkoholu oraz że nie jest to kolejny żel antybakteryjny na bazie alkoholu do stosowania poza domem. Jest to kosmetyk i na takim prawie oparte jest jego działanie.

SANITYZACJA, czyli skuteczne mycie i oczyszczanie

               Wielu z Was może zadawać sobie pytanie, co tak naprawdę to wszystko oznacza. Czy jest to mydło dezynfekujące, które odkazi Wasza skórę? Odpowiedź jest krótka i bardzo prosta – NIE. Jak już wcześniej zostało wspomniane, nasze mydło sanitarne nie służy do dezynfekcji, a do sanityzacji. Czym różnią się oba te procesy?

        Sanityzacja to proces, w wyniku którego dąży się do eliminacji możliwie dużej liczby mikroorganizmów. Przeprowadzana jest za pomocą zwykłych środków myjących i nie daje gwarancji jałowości czyszczonego obiektu.

                 Dezynfekcja, czyli inaczej odkażanie, to postępowanie mające na celu niszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników. Zniszczone zostają formy wegetatywne mikroorganizmów, ale nie zostają usunięte formy przetrwalnikowe. Wynika z zastosowania metod fizycznych, chemicznych lub termiczno-chemicznych.

                Wiele osób zapomina o właściwym myciu rąk i polega tylko na środkach biobójczych. Niestety, taki tok myślenia jest mylny, ponieważ samo stosowanie takich środków nie da nam stuprocentowej ochrony. Środki biobójcze działając niszcząco na bakterie nie dają takiej samej gwarancji w przypadku wirusów. Z racji tego, że głównym czynnikiem decydującym o wrażliwości wirusów jest ich struktura, istnieje prawdopodobieństwo,  że nie zostaną one zniszczone, a jedynie ich rozwój będzie zahamowany. Jak możemy się już domyślić, takie działanie nie spowoduje ich usunięcia z naszych rąk, dlatego tak ważne jest ich dokładne i regularne mycie.  

                  Mydło sanitarne dr. Reiner w obecnej sytuacji jest świetną alternatywą dla zwykłego mydła ze względu na dodatek alkoholu. Z przeprowadzonych badań na osobach z wrażliwą skórą wynika, że nie powoduje ono podrażnień i wysuszenia, które często występują po kontakcie skóry z preparatami alkoholowymi. Dodatkowo na etykiecie podajemy dokładny sposób użycia w formie opisu i ikonografik, które w jasny i czytelny sposób przypominają o prawidłowym wykonaniu czynności. Mydło znajdziecie w dwóch pojemnościach - 500 ml oraz 5 l.