Nasze produkty z serii Biały Jeleń Apteka Alergika charakteryzują się innowacyjnymi formułami, przeznaczonymi dla osób o skórze wrażliwej i skłonnej do alergii. Jedną z propozycji, którą możecie znaleźć jest linia mydeł dermatologicznych dostosowana do problemów skórnych o zróżnicowanym podłożu. Z myślą o Waszych wysokich i zmieniających się wymaganiach oraz oczekiwaniach postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę o kolejną propozycję, tym razem z dodatkiem SIARKI.

thumbnail_CE85D629-14EA-424F-9EE1-FDCDD9

Pierwiastek urody

Drogocenne właściwości siarki znane są od niepamiętnych czasów. Jest ona niezwykle cennym makroelementem, który w naszym organizmie pełni rolę budulca. Korzystnie wpływa na funkcjonowanie tkanki łącznej skóry. Z racji tego, że jest czołowym składnikiem keratyny i kolagenu wspomaga kondycję włosów, skóry, a także paznokci. Siarka wykazuje doskonałe właściwości keratolityczne, co oznacza, że normalizuje procesy zachodzące w naskórku i skutecznie usuwa jego zrogowaciałą warstwę. Ponadto reguluje wydzielanie sebum, co zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych. Na tym jednak nie kończy się jej pozytywny aspekt działania na cerę. Skutecznie zmniejsza pory, odświeża i matuje skórę oraz reguluje jej koloryt. 

Mydło siarkowe – dla kogo?

Siarka wykazuje wszechstronne zastosowanie, a kosmetyki z jej udziałem przeznaczone są do pielęgnacji nie tylko skóry twarzy, ale także całego ciała i skóry głowy. Nasze mydło jest szczególnie polecane dla osób z cerą tłustą, mieszaną, nadmiernie wydzielającą sebum, ze skłonnością do trądziku. Intensywnie wspiera procesy regeneracji naskórka i korzystnie wpływa na stany zapalne oraz wszelkie zmiany skórne, a jego stosowanie wspomaga walkę z łuszczycą oraz atopowym zapaleniem skóry.

Tłuszcz zwierzęcy czy roślinny?

Cała seria Biały Jeleń Apteka Alergika oparta jest na tłuszczu zwierzęcym, który jest wysoce kompatybilny z ludzką skórą. Sodium Tallowate to wysokiej jakości mydło na bazie tłuszczu zwierzęcego pozyskiwanego jako produkt uboczny przemysłu spożywczego w myśl filozofii zero waste. Profil lipidowy ludzi i zwierząt wykazuje silne podobieństwo, dzięki czemu potencjał alergizujący preparatów zostaje obniżony do minimum. Biozgodność łoju zwierzęcego z ludzką skórą jest większa niż w przypadki olei roślinnych. Zawiera podobne proporcje kwasów tłuszczowych jak nasze błony komórkowe, a sam skład naszego sebum jest zbliżony do jego budowy. 

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji na przetestowanie produktów z serii Biały Jeleń Apteka Alergika, już dziś zapraszamy Was do odwiedzenia naszego sklepu internetowego. Szczególnie zachęcamy Was do wypróbowania naszego mydła dermatologicznego z siarką i podzielenia się z nami Waszą opinią tutaj lub na naszych mediach społecznościowych.