Odkryj z nami tajemnicze obszary natury.

Botanika – obejmuje całokształt zjawisk występujących w świecie roślin.
Jednym z botanicznych skarbów jest Jasminum officinale L. czyli jaśmin lekarski. Osobliwym darem natury jest także Calendula officinalis L., czyli nagietek lekarski, czy  Helianthus annuus L., znany jako słonecznik zwyczajny.

Wyjątkowe receptury botanicznych żeli pod prysznic łagodnie otulają wrażliwą skórę kremową pianą i pielęgnują ją z największą czułością. Zbilansowana formuła oczyszczająca oraz szereg wyselekcjonowanych składników aktywnych sprawiają, że receptury są wysoce skuteczne, ale jednocześnie delikatne.

Ekstrakt z jaśminu pomaga w regeneracji naskórka, przywróceniu odpowiedniego nawilżenia skóry i jej elastyczności. Receptura wzbogacona tym składnikiem idealnie spisze się w pielęgnacji skóry podrażnionej, szczególnie wrażliwej, o skłonnościach alergicznych. Dodatek monoglicerydu kwasu oleinowego dodatkowo wzmocni działanie nawilżające oraz wspierające prawidłową kondycję naturalnego płaszcza hydro-lipidowego skóry.

Wyciąg ze słonecznika wzbogaca, wzmacnia i odnawia funkcję ochronną warstwy rogowej naskórka. Dzięki temu przeciwdziała łuszczeniu się skóry i utrzymuje odpowiednią jej wilgotność. Dodatkowo wytwarza na powierzchni skóry warstwę umożliwiającą zatrzymanie nawilżenia. Właśnie dlatego botaniczny żel z dodatkiem tego składnika jest dedykowany skórze o skłonnościach do przesuszenia.

Wyciąg z nagietka intensywnie nawilża i zmiękcza skórę. Do tego koi i łagodzi podrażnienia, w tym oparzenia słoneczne. Sam w sobie jest bardzo łagodny dla skóry, dlatego polecany jest osobom o cerze suchej, łuszczącej się, wrażliwej oraz skłonnej do podrażnień i alergii. Jeżeli Twoja skóra jest skłonna do podrażnień – wybierz wariant żelu botanicznego z nagietkiem.

Kolekcja tych niezwykłych żeli została opracowana z myślą o osobach, które zmagają się z różnego rodzaju dysfunkcjami skórnymi, prowadzącymi do nieprzyjemnych odczuć sensorycznych. Wypróbuj i podziel się z nami opinią na ich temat. Produkty z łatwością znajdziesz w sieci sklepów Auchan. Życzymy przyjemnego testowania!